פשוט להקמה, מעוצב ואלגנטי: בניית אתר בוורדפרס

בניית אתרים וורדפרס

במידה והחלטתם שאתם מעוניינים לבנות אתר משלכם – מערכת WordPress זאת הבחירה האולטימטיבית. מדובר על מערכת ניהול תוכן גמישה וחזקה (CMS) אשר מכילה מעל 30% מכלל האתרים ברחבי האינטרנט והופכת אותם לפלטפורמות מובילות בכל התחומים האפשריים.

עם זאת, נקודת ההתחלה של בניית אתר בוורדפרס עלולה להיות מעט מסובכת ולכן כדאי להבין את המונחים הבסיסיים ואופן הפעולה בכל שלב. אז כיצד בנויה הפלטפורמה? ומה הופך אותה לייחודית ומבוקשת בקרב בעלי הנכסים הדיגיטליים? על השאלות הללו ועוד נפרט במדריך מקוצר שלפניכם.

מערכת וורדפרס – מה זה בעצם?

וורדפרס היא מערכת ניהול תוכן (CMS – Content Management System), פלטפורמה בה תוכלו להשתמש כדי לבנות ולתחזק אתר ללא שום ידע בקידוד. התוכנה מאפשרת לכם לבצע התאמות אישיות בכל ההיבטים באתר, להתייחס לכל האלמנטים העיצוביים, לייצר מבנה היררכי מדויק בין כל העמודים ועוד מגוון פונקציות משתנות.

הגרסה הראשונה של וורדפרס נוצרה בשנת 2003 על ידי מאט מולנווג ומייק ליטל. זה התחיל כפלטפורמה פשוטה המיועדת לאנשים שרצו ליצור בלוגים בסיסיים ולארח אותם באינטרנט. עם זאת, ככל שעבר הזמן והטכנולוגיה התקדמה, הכלי הפך להיות גמיש, יצירתי ועוצמתי.

נקודה שחשוב להתייחס אליה לפני שנמשיך הלאה – ישנם הבדלים בין WordPress.com ל- WordPress.org. בראשון ניתן לבנות, ליצור ולארח אתר בחינם, אומנם פשוט לשימוש אך ישנן הגבלות משמעותיות ופחות אופציות אטרקטיביות. לעומת זאת, WordPress.org היא פלטפורמה חזקה וגמישה ולכן ניתן לעשות בממשק (כמעט) כל דבר שעולה בדמיונכם.

מה הופך את המערכת לייחודית?

הדבר הראשון שעליכם להבין לגבי בניית אתר בוורדפרס היא העובדה שהמערכת כולה בנויה על קוד פתוח. אם אינכם מכירים את המונח, פירוש הדבר שהפלטפורמה אינה מוגבלת בזכויות יוצרים או בסימן מסחרי והיא זמינה באופן חופשי לכל אחד להורדה ולשינויים (תחת מה שמכונה הרישיון הציבורי הכללי של GNU-general public license).

עבורכם מדובר בחדשות נהדרות וזאת עקב מספר סיבות עיקריות:

  • שימוש בתוכנה כיום (וגם בעתיד) הוא לא עלות.
  • המון כלים איכותיים וחינמיים מיוצרים בכדי לתמוך במערכת וורדפרס.
  • באמצעות הקהילה עליה מושתת המערכת, וורדפרס הינה ידידותית למשתמש ומכילה בתוכה את כל הפיצ'רים האידיאליים עבור מקימי האתרים.
  • האינטראקציה עם המערכת פשוטה ומאפשרת לכם להשתמש במגוון כלים בכדי לשנות ערכים באתר שלכם.

מפני שוורדפרס הינה מערכת המושתת על קוד פתוח, עם השנים התפתחה קהילה חזקה ומגוונת של חובבים ותורמים אשר מתכנסים בקביעות ב wordpress camps בכל רחבי העולם.

זוכרים שדיברנו על כך ש 30% מכלל האתרים הקיימים בעולם בנויים על המערכת המופלאה הזו? ובכן, אין ספק שוורדפרס הינה מערכת פופולארית ביותר ולכן כאשר תזדקקו לתמיכה או עזרה – החיפוש יהיה קצר וקולע. תוכלו למצוא שפע של תיעוד מקוון, פורומים, בלוגים ממוקדי וורדפרס, קורסים ומשאבים ייעודיים שיספקו לכם את כל התשובות הפשוטות והממוקדות ביותר.

מה הן האפשרויות הקיימות באתר וורדפרס?

כאמור, בתחילת דרכה מערכת וורדפרס התחילה את צעדיה הראשונים כפלטפורמה קטנה וממוקדת בלוגים. פירוש הדבר שיש לה הרבה תכונות אידיאליות עבור בלוגים באופן כללי ופוסטים בפרט.

תוכלו למצוא עורך קל לשימוש עבור יצירת פוסטים, פונקציונליות של תגובות חזקות ועוד מגוון אפשרויות. עם זאת, וורדפרס כבר לא מיועדת לבלוגים בלבד ולמעשה, ניתן לבצע בה שימוש בכדי ליצור אתרים בכל הנישות האפשרויות – הנה כמה מהאופציות:

  • תיק עבודות ופרויקטים שבאמצעותו תוכלו להציג את מגוון המיומנויות והפרויקטים בהם לקחתם חלק בעבר.
  • הקמת אתרי חדשות נשענת במקרים רבים על מערכת וורדפרס וזאת הודות לפורמט הבלוגים והמאמרים המצוין שלה.
  • חנויות למסחר אלקטרוני (E-commerce stores) לרוב מכילות בתוכן המון דפי מוצרים וקטגוריות – דבר שבעבר היה מסובך אך כיום באמצעות פיצ'רים טכנולוגיים מתקדמים כגון Woocommerce בניית חנויות אלו הפכה לפשוטה מתמיד.
  • הקמת אתרי תדמית ועסקים בפלטפורמה מאפשרים לכם לשתף מידע ושירותים, להגביר את המודעות של המותג שלכם ובאופן כללי לבנות נוכחות מקוונת חזקה.

במידה ואתם נמצאים בצומת דרכים בה אתם מעוניינים לבנות אתר עבור הארגון העסקי או התדמיתי שלכם, אנו בחברת "אינסייט" מזמינים אתכם ליצור עמנו קשר ולהגיע לפגישת ייעוץ ואסטרטגיה שנועדה לשלב את החזון והרצון שלכם יחד עם יכולת הביצוע שלנו.